Fotogalerie

Fotogalerie 20 listopada 2016 wyświetleń: 1518

Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata

Niedzielna uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata jako święto patronalne Towarzystwa Chrystusowego jest dla nas każdego roku dniem nadzwyczajnym. Tym razem była to okazja dodatkowo wzbogacona aktem przyjęcia Chrystusa za Pana i Króla przez cały naród polski i przez Towarzystwo. 

Już od sobotnich nieszporów nasza kaplica pachniała świeżymi kwiatami a w powietrzu unosiła się woń kadzidła. Również w innych częściach domu można było dostrzec niewątpliwe znaki że przygotowujemy uroczystość: na chórze porozkładane śpiewniki, na refektarzu przygotowane stoły, w auli porozstawiane rekwizyty, a przed kaplicą na stołach - ornaty i stuły. Wszystko przygotowane do tego aby móc świętować i cieszyć się z tego że mamy Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla. 

Co tak naprawdę znaczy że przyjęliśmy Chrystusa? Można by wtrącić że przecież takie akty już miały miejsce i że tak naprawdę Chrystus jest królem niezależnie od tego czy my to uznajemy czy nie. I słusznie. W czym więc tkwi wartość takiego publicznego a może czasami bardzo formalnego aktu oddania się, który miał miejsce w sobotę w Łagiewnikach oraz w niedzielę w naszej kaplicy, w polskich parafiach i domach zakonnych?
Na to pytanie próbowali odpowiedzieć swoją sztuką klerycy V roku. Opowiedzieli historię Artura Dezmasa (kl. Mieczysław Dusza), który przez nieuczciwości, kłamstwa i oszustwa wspinał się coraz wyżej na drabinie władzy. Zaczynając w poczcie jako listonosz przez kłamstwa i donosy, otrzymał awans i zajął miejsce prezesa. Dopiero po interwencji policji (kl. Grzegorz Suski), w której Artur nieumyślnie zabija niewinnego, zmienia się jego myślenie. Okazuje skruchę i może doświadczyć prawdziwego królowania Chrystusa poprzez Miłosierdzie, przebaczenie, służbę i ofiarę. Bóg może zacząć działać dopiero kiedy Artur przyjmuje Chrystusa jako Pana swojego życia. 

Myślę że właśnie w tym tkwi również wartość tego co mogliśmy doświadczyć w sobotę i niedzielę oddając Polskę Chrystusowi. Biorąc akt oddania jako zachętę i zadanie my również możemy zawierzyć się Chrystusowi i przyjąć go osobiście w naszym życiu.

aktualizowano: 2016-12-16
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone