Fotogalerie

Fotogalerie 26 maja 2017 wyświetleń: 3786
/fot.: © Zdjęcia Thomas Wagner /
  /fot.: © Zdjęcia Thomas Wagner /
/fot.: © Zdjęcia Thomas Wagner /
  /fot.: © Zdjęcia Thomas Wagner /
/fot.: © Zdjęcia Thomas Wagner /
  /fot.: © Zdjęcia Thomas Wagner /
/fot.: © Zdjęcia Thomas Wagner /
  /fot.: © Zdjęcia Thomas Wagner /
/fot.: © Zdjęcia Thomas Wagner /
► więcej

Święcenia diakonatu i prezbiteratu Towarzystwa Chrystusowego, Poznań, dnia 24.05.2017.

 "Przez święcenia niektórzy chrześcijanie zostają ustanowieni świętymi szafarzami w imię Chrystusa i otrzymują dar Ducha Świętego, aby karmili Kościół słowem i łaską Bożą" - ze wstępu do Obrzędu święceń. Ten dzień dwunastu naszych współbraci zapamięta na zawsze, ponieważ w tym dniu przyjęli niewymazalne znamię święceń diakonatu i prezbiteratu. 

W tym roku święcenia prezbiteratu z rąk ks. bp. Damiana Bryla przyjęli diakoni: Krzysztof Grabowski (Gosław), Przemysław Marek (Maszewo), Maciej Onaszkiewicz (Miedzna), Marcin Ossoliński (Chociwel), Sławomir Strycharski (Trębowiec), Mateusz Szleger (Koblencja, Niemcy), Grzegorz Warszawski (Szczecin) oraz Piotr Wróblewski (Wierzbno). Diakonami zostali Mieczysław Dusza (Drzonowo), Michał Ogrodnik (Pyrzyce), Grzegorz Suski (Sieluń) i Przemysław Syguła (Wrocław).

Uroczysta Msza odbyła się w katedrze, gdzie zgromadziło się już zawczasu wielu gości. Mszę św z biskupem koncelebrowało ponad stu kapłanów. Większość z nich to chrystusowcy, włącznie z członkami Zarządu zgromadzenia oraz prowincjałami poszczególnych jego części. Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć oczywiście rodziny i przyjaciół święconych. Do grona uczestników święceń dołączyły także osoby w różny sposób związane z nami przez codzienną współpracę czy to w seminarium, czy to na różnych polach działalności w Domu Głównym.

Oprawą liturgiczną zajęli się klerycy naszego seminarium, a śpiew podczas Mszy Św. wykonała schola parafii św. Jadwigi na Umultowie (Poznań).

Po uroczystej liturgii nastąpił moment wspólnego świętowania przy obiadowym stole. Bardziej kameralne spotkania, życzenia, wspominki i wiele innych bliskich sercu momentów znalazło swoje miejsce już na oddzielnych salach, przy kawie i cieście, gdzie było można spędzić razem więcej czasu i porozmawiać.

 

Neoprezbiterom wyszłym z naszej seminaryjnej wspólnoty życzymy gorliwego współdziałania z Bożą łaską wszędzie tam, gdzie zostaną posłani, a diakonom owocnego przygotowania do przyszłorocznych święceń kapłańskich!

 

© Zdjęcia Thomas Wagner http://www.meinphotograph.eu / https://www.facebook.com/meinphotograph/?pnref=lhc

aktualizowano: 2017-10-27
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone