Fotogalerie

Fotogalerie 18 stycznia 2017 wyświetleń: 1422

Rocznica śmierci Ojca Ignacego Posadzego

 

W tym roku przypadła 33. rocznica śmierci naszego Współzałożyciela, Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego. Msza Święta w intencji Jego beatyfikacji odbyła się o godz. 17:00 w seminaryjnej kaplicy.

Przed Mszą Świętą w kaplicy seminaryjnej odmówiliśmy różaniec w intencji beatyfikacji o. Posadzego. Mszy Świętej przewodniczył ks. Rafał Pajszczyk. Miał on jako delegat Biskupa w trakcie procesu beatyfikacyjnego na etapie diecezjalnym możliwość porozmawiać z różnymi osobami, które znały o. Posadzego. W homilii wyraził ważną prawdę, że prawo jest ustanowione dla człowieka i ma służyć jego dobru. Odwołując się do Ewangelii dnia, mówił, że nawet Dawid w wyjątkowo trudnej sytuacji zjadł ze swoimi towarzyszami chleby, które były zarezerwowane dla kapłanów. Charakteryzując o. Posadzego, ks. Pajszczyk zaakcentował jego podejście do ludzi, które odznaczało się ogromnym szacunkiem i troską, szczególnie do dzieci. Na Mszy Świętej oprócz rodziny o. Posadzego, zgromadziły się Misjonarki Chrystusa Króla.

Dla chrystusowców o. Posadzy jest Współzałożycielem, a dla sióstr Misjonarek - Założycielem. Po Mszy Świętej zeszliśmy do dolnej kaplicy, aby przy doczesnych szczątkach o. Posadzego modlić się w ostatnim dniu nowenny o jego beatyfikację. Msze święte i odmawiana po niej nowenna, gromadziły w przeciągu tych dziewięciu dni, oprócz księży, także część kleryków i rodzinę, z której też inicjatywy została ona podjęta.

aktualizowano: 2017-04-04
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone