Fotogalerie 24 listopada 2016 wyświetleń: 1876

Remont i „akcja liść“

Patrząc na byłe piętro kleryckie natychmiast pojawia się skojarzenie z wersetem z Księgi Rodzaju: „Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem (…)“ (cytat według Biblii Tysiąclecia V).

Co jeszcze parę miesięcy temu wyglądało jak przytulne miejsce formacji najmłodszych Chrystusowców w przeciągu ostatnich tygodni coraz bardziej przemieniło się w zdewastowaną i porzuconą ruinę. Powodem tego zjawiska jest coraz bliższy remont części seminaryjnej, który nosi w sobie pewien element destrukcji. Przyczyną takiego stanu rzeczy w ostatnich tygodniach byli klerycy z ks. Rektorem na czele. Rozkręcając szafy, boazerie, przenosząc łóżka oraz zdzierając podłogi powoli przyczyniali się do wyżej wspomnianego spustoszenia. Dzisiaj (czwartek, 24.11.2016) został osiągnięty pierwszy punkt w przygotowaniu pokoi do pracy robotników: całe piętro zostało opróżnione z wszelkich pozostałości „starego kleryckiego piętra“ i „czeka“ na „przyobleczenie w nowe szaty“. 

To była pierwsza część naszego dzisiejszego dnia pracy. Druga część odbywała się w ogrodzie w dobrze znanej i lubianej przez kleryków formie znanej jako „akcja liść“. Coroczna akcja nie tylko przypomina nam o nadchodzącej zimie ale stwarza niepowtarzalną możliwość dobrej zabawy a przy okazji pozwala uporządkować ogród domu głównego.

aktualizowano: 2017-01-09
cofnij drukuj do góry
Wszystkich albumów: