Fotogalerie

Fotogalerie 1 marca 2020 wyświetleń: 614

Przyjęcie posługi akolitatu

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej nasz współbrat z roku IV - kl. Paweł Hałgas TChr - przyjął posługę akolitatu, stając się nadzwyczajnym szafarzem Eucharystii. Od tej chwili będzie on służył pomocą kapłanowi i diakonowi w sprawowaniu przede wszystkim liturgii eucharystycznej, jak i wykonując czynności poza nią. Posługę tą regulują szczegółowo przepisy kodeksu prawa kanonicznego. 

Akolitat, obok lektoratu, jest jednym z etapów formacji seminaryjnej jaki odbyć winien kandydat do święceń kapłańskich. 

W wygłoszonej homilii, wikariusz generalny, ks. Bogusław Burgat TChr, przestrzegł przed zatraceniem swojej wiary gdy nadejdzie czas próby, nawiązując do dzisiejszej Ewangelii dotyczącej kuszenia Chrystusa na pustyni. Właśnie w takich momentach, szatan podwaja swoje wysiłki by sprowadzić człowieka na złą drogę. Stąd potrzeba pamiętania, że nie żyjemy tylko samym chlebem. 

Nasz współbrat, który przyjął dziś posługę akolitatu, postąpił naprzód aby być bliżej Boga, stać się człowiekiem Jemu na własność poślubionym, pamiętając, że źródłem akolitatu jest eucharystyczny Jezus. 

W słowach podziękowania, które kl. Paweł skierował do przełożonych, jak i całej wspólnoty seminaryjnej, przebijała głęboka wdzięczność za trud formacji, zbożny i budujący przykład życia kapłańskiego, oraz autentycznego ducha bratniej wspólnoty jaki tworzą nasi klerycy.


aktualizowano: 2020-03-01
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone