Fotogalerie

Fotogalerie 23 kwietnia 2017 wyświetleń: 2525

Profesja Wieczysta w Towarzystwie Chrystusowym!

Czterech Chrystusowców złożyło wieczysty ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

„(…) poznawszy Ustawy, ducha i zadania Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii zagranicznej, staję przed Tobą, wieczny i miłosierny Boże, a poświęcając się dobrowolnie na szczytną służbę Twojego Królestwa prawdy, pokoju i zbawienia, składam w tymże Towarzystwie dozgonny ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.” (Z aktu profesji)

Tymi słowami czterech kleryków: Michał Ogrodnik, Mieczysław Dusza, Grzegorz Suski oraz Przemysław Syguła, oddali wszystkie swoje radości i smutki, troski, plany i marzenia - jednym słowem całe swoje życie - w ręce Boga i Towarzystwa. Odtąd są już pełnomocnymi członkami zgromadzenia. Ślubowanie dokonało się w trakcie Mszy Świętej, której przewodniczył i na której homilię wygłosił Przełożony Generalny Ks. Ryszard Głowacki. Jako znak i na pamiątkę dzisiejszej uroczystości, profesi otrzymali krzyż misyjny, który jest repliką krzyża z kaplicy seminaryjnej.

Na obiedzie i poczęstunku przy kawie, herbacie i cieście, w salach naszego seminarium można było dostrzec wyraźne rozluźnienie napięcia naszych profesów zrozumiałego przed dzisiejszym wydarzeniem. „Po wszystkim” w rozmowach dominowały uśmiechy, radość i żarty. Życzymy naszym profesom rozwijania swojego powołania zakonnego i gorliwego oddania się służbie. Niech nigdy nie zabraknie zaangażowania i chęci poświęcenia na rzecz Towarzystwa i powierzonych w przyszłości duszpasterskiej trosce braci naszych za granicą.

aktualizowano: 2017-12-09
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone