Fotogalerie

Fotogalerie 22 września 2017 wyświetleń: 1652

Powrót. Przeprowadzka. Imieniny. Rekolekcje.

Klerycy wracają do seminarium i rozpoczynają rekolekcje.

Czas wakacji dobiegł końca. Po prawie trzech miesiącach praktyk, pracy oraz odpoczynku trzeba wrócić do seminarium. Klerycy od drugiego do czwartego roku przyjechali w poniedziałek osiemnastego, a z piątego roku - w czwartek (21.09.). Ci ostatni wrócili z dwutygodniowej probacji, która miała miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Powrót do seminarium zawsze jest zarówno smutnym jak i radosnym czasem. Smutnym, ponieważ formacja oraz obowiązki nie pozwolą już tak łatwo na wakacyjne „obijanie się“. Z drugiej strony, jednak też wiele radości, ponieważ wracamy i możemy się podzielić tym, co przeżyliśmy i czego się nauczyliśmy.

Dodatkowe źródło radości w tym roku stanowiło zakończenie remontu części seminaryjnej. Po prawie roku nastąpił wczoraj (21.09.) oczekiwany dzień przeprowadzki. I tak, przed południem jak i po południu winda praktycznie nie zatrzymywała się, jeżdżąc nieustannie z drugiego piętra na czwarte, gdzie znajdują się nowe pokoje. Przeprowadzka to dla niejednego kleryka okazja do zrobienia bilansu posiadanych rzeczy: co mi jest naprawdę potrzebne a co tylko posiadam na zasadzie „jeszcze się przyda“ (cokolwiek to by miało znaczyć).

Przeprowadzka została zwieńczona wieczorną Mszą Św. sprawowaną z okazji imienin Księdza Wikariusza Generalnego Bogusława Burgata oraz Ojca Duchownego naszego Seminarium Bogusława Kozioła. Eucharystii przewodniczył sam Wikariusz Generalny. Słowo wygłosił Ekonom Generalny Ksiądz Zbigniew Kutnik. Dla tych którzy się teraz zastanawiają dlaczego Msza została sprawowana w czwartek a nie w same imieniny (23. września) następująca odpowiedź: dzisiaj a więc w piątek 22. września klerycy rozpoczynają sześciodniowe rekolekcje, podczas których nie organizuje się uroczystości.

Na czas rekolekcji zakończonych ponowieniem ślubów, cała wspólnota seminarium prosi o modlitwę.

aktualizowano: 2017-10-27
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone