Fotogalerie

Fotogalerie 21 lutego 2017 wyświetleń: 2058

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – Dzień 8 – Lizbona, Berlin, Poznań

 

Ostatni dzień. Grupa pielgrzymkowa wraca do Domu Głównego.

Czas rozstania nigdy nie jest łatwy, a rozstanie się z takim pięknym i ciepłym krajem - tym bardziej. Ostatnią Mszę Św. pielgrzymki mogliśmy celebrować w rzeczywiście „chrystusowym” punkcie. Żadne inne miejsce się do tego nie nadawało lepiej niż Sanktuarium Chrystusa Króla w Lizbonie. Sanktuarium poza Fatimą i Santiago de Compostela jest jednym z najważniejszych celów pielgrzymek w Portugalii. Licząca 28 metrów wysokości figura Chrystusa Króla jest siódmą co do wielkości figurą na świecie. Pomysł do takiego projektu dał Abp. Lizbony, Manuel Gonçalves Cerejeira, który w roku 1934 odwiedził Rio de Janeiro. Zainspirowany tamtejszym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela przekonał portugalski Episkopat do wybudowania takiego pomnika również w Portugalii. Ciekawostką jest, że biskupi w roku 1940 przysięgli wybudować wspomniany pomnik, jeżeli Portugalia zostanie ochroniona przed Drugą Wojną Światową, co też się stało. P po 10 latach budowy, w roku 1959, pomnik został pobłogosławiony. Dzisiaj jest on dla Portugalczyków znakiem Bożego prowadzenia ich kraju poprzez historię.

Po odprawieniu Mszy św. i odśpiewaniu hymnu Towarzystwa, podziękowaliśmy panu kierowcy, pani pilot oraz pani przewodnik i udaliśmy się w drogę na lotnisko, skąd wylecieliśmy do Berlina. Tam czekał już na nas autobus w stronę Poznania.

Podziękować chcemy nie tylko wspomnianym wyżej osobom ale przede wszystkim naszym przełożonym, którzy poprzez swoją zgodę na organizację i sfinansowanie, umożliwili nam tę pielgrzymkę! Podobnie, przekazujemy życzliwość i dzięki każdemu, kto materialnie i duchowo przyczynił się do tej pielgrzymki, dając nam możliwość bycia w 100. rocznicę objawień w tak wyjątkowym miejscu jakim jest Fatima!

Szczęść Boże!

aktualizowano: 2017-04-04
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone