Fotogalerie

Fotogalerie 4 czerwca 2016 wyświetleń: 2095

Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie

W piątek (03.06), klerycy wraz z niektórymi mieszkańcami Domu Głównego udali się do Szczecina, aby wziąć udział w obchodach uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rzecz działa się w parafii NSPJ prowadzonej przez Towarzystwo.

Uroczystości rozpoczęły się nieszporami w kościele oo. jezuitów, po których ruszyła procesja kierująca się ku sanktuarium Serca Pana Jezusa. Pogoda dopisała - przynajmniej w tym sensie, że nikt nie został przemoczony przez deszcz - i bez przeszkód można było wyruszyć. Po rozżarzonej czerwcowym słońcem jezdni pochód szedł ze śpiewem znanych kościelnych pieśni ku czci Serca Jezusowego, przy akompaniamencie orkiestry dętej i w licznej asyście księży, kleryków, świeckich osób zaangażowanych w parafii i wiernych z całego miasta (osoby poinformowane twierdzą, że zauważalnie wzrosła liczba uczestników, zarówno procesji, jak i następującej po niej Mszy świętej).

Eucharystyczny Pan Jezus niesiony na zmianę przez kapłanów, błogosławił miasto w kilku oznaczonych stacjach, wchodząc pomiędzy znane z tekstu jednej z pieśni "zagrody". Po godzinie 19.00 procesja dotarła do sanktuarium, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE abp. Andrzeja Dzięgi. Niezwykły upał oraz dłuższa niż zwykle forma modlitwy nie zniechęciła dzielnych szczecinian oraz pielgrzymów, tak że można było cieszyć oczy widokiem pełnej wiernych świątyni. Podczas Mszy Świętej miały miejsce także obrzędy uznania Serca Jezusowego Panem miasta, ojczyzny i każdego z obecnych, a także pożegnania dwóch misjonarzy - księży Towarzystwa Chrystusowego udających się do pracy wśród Polonii za granicą.

"On ma miłosierne serce" - brzmiało hasło tegorocznego odpustu ku czci Serca Jezusowego. Najważniejszym owocem wszelkich obchodów tego dnia i całej naszej pobożności może być chyba pamięć o tym właśnie fakcie: że jest Serce i że jest to Serce miłosierne, zawsze na nas czekające, zawsze pamiętające - nie tylko przy tak pięknych, świątecznych okazjach.

(k.baj)

aktualizowano: 2016-09-14
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone