Fotogalerie

Fotogalerie 29 maja 2017 wyświetleń: 2617

Msze prymicyjne w kaplicy seminaryjnej domu głównego Chrystusowców

Kapłan - z ludu wzięty, dla ludu ustanowiony. Błogosławieństwo prymicyjne.

Kapłanem nikt nie jest tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla ludzi, do których idzie i dla całego Kościoła. Dlatego nowo wyświęceni prezbiterzy udzielili w środę mieszkańcom Domu Głównego oraz seminarium, a w czwartek naszym przyjaciołom i dobrodziejom, swojego błogosławieństwa prymicyjnego.

Błogosławieństwo zostało udzielone pod koniec Mszy Św., którą celebrowali – oczywiście – nasi neoprezbiterzy. Mszy w środę przewodniczył ks. Krzysztof Grabowski SChr, a homilię wygłosił ks. Edward Janikowski SChr. Powołując się na swoje długie, bo ponad 50 letnie doświadczenie życia kapłańskiego, ukazał on słuchaczom piękno tej drogi oraz poradził, aby w trudnościach i kryzysach, które kapłan spotyka na swojej drodze, nowo wyświęceni księża nie zniechęcali się, ale trzymali się zawsze blisko Chrystusa i jego Matki Maryi.

Czwartkowej „Dobrodziejce” przewodniczył ks. Marcin Ossoliński SChr, homilię zaś wygłosił tutaj ks. Wiesław Wójcik SChr. Zachęcał, aby jako nowo wyświęceni księża pełni zapału zerwali się z „poznańskiej kanapy” i ruszyli w świat za tymi wszystkimi, którzy potrzebują polskiej opieki duszpasterskiej. Msza św. była dla neoprezbiterów możliwością, aby podziękować naszym przyjaciołom i dobrodziejom za wsparcie duchowe i materialne, które pomagało im w ciągu sześciu lat formacji. Oby ta modlitewna pamięć i życzliwość pozostała z naszymi nowymi kapłanami na długie lata!

aktualizowano: 2017-10-27
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone