Fotogalerie

Fotogalerie 1 października 2017 wyświetleń: 1740

Koniec wakacji, rekolekcje, pierwsze śluby, odnowinenie ślubów, śluby wieczyste, święcenia diakonatu.

Klerycy Towarzystwa Chrystusowego startują intensywnie w nowy rok akademicki.

Pod koniec zeszłego tygodnia, zakończyły się sześciodniowe rekolekcje kleryków. W ciągu tych dni ks. dr Marek Grygiel SChr (dyrektor konwiktu na KULu) przypomniał nam kilka ważnych prawd życia zakonnego i kapłańskiego. W głoszonych konferencjach skupił się na tematyce powołania oraz Eucharystii, którą jako Chrystusowcy otaczamy szczególną czcią. Rekolekcje zakończyły się dla kleryków drugiego roku odnowieniem ślubów na rok a dla kleryka trzeciego roku na trzy lata.
Równocześnie rekolekcje odbywali nowicjusze, którzy 29 września złożyli w Mórkowie pierwszą profesję zakonną. Rekolekcje dla nich poprowadził ks. Rafał Sorkowicz. Następnego dnia po pięknej uroczystości pierwszych ślubów zakonnych, neoprofesi wybrali się pociągiem do Poznania gdzie starsi klerycy należycie ich przywitali.
Przybycie neoprofesów vel pierwszego roku wpasowało się idealnie w harmonogram weekendu. Nastąpiło po Mszy Św. na której kl. Wojciech Mula (odbywający swoją praktykę duszpasterską w Pyrzycach) złożył śluby wieczyste. Sobotnie popołudnie nowoprzybyli współbracia oraz diakoni wracający z praktyk na naszych parafiach spędzili na rozpakowywaniu i rozlokowaniu się w odnowionych pokojach części seminaryjnej.
Dzisiejszy piękny niedzielny poranek nie dawał dużo czasu na nudzenie się. Już w nowym i zwiększonym składzie po rozmyślaniu i Jutrzni udaliśmy się na śniadanie. Potem chwilka przerwy i wyjazd autokarem do Pyrzyc gdzie miało nastąpić zwieńczenie nie tylko niedzieli ale całego weekendu: Święcenia diakonatu kl. Wojciecha Muli. Na Święcenia ruszyło całe seminarium wraz z ks. Rektorem i Ojcem duchownym. Mszy Św. o godz. piętnastej przewodniczył i homilie wygłosił JE bp. Henryk Wejman. Do piękna liturgii przyczynili się oprócz księdza Proboszcza Tadeusza Kłapokowskiego, służby liturgicznej i osób które posprzątały i wystroiły kościół, chór Cantus Delicium uświetniając Mszę swoim śpiewem. Wojciechowi gratulujemy i życzymy umocnienia się w powołaniu oraz potrzebnych łask w nowej posłudze diakonatu.

Po tak bogatym zakończeniu czasu wakacyjnego i rekolekcji pora wracać do „szarej rzeczywistości“, która mamy nadzieje, dzięki doświadczeniu i odnowionym siłom oraz nowo przybyłym współbraciom nie będzie aż tak szara. Do boju, jutro zaczynamy pierwsze wykłady.

aktualizowano: 2017-11-23
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone