Fotogalerie

Fotogalerie 8 stycznia 2017 wyświetleń: 2053

Kolęda w Seminarium i Domu Głównym A. D. 2017

Nowy rok kalendarzowy rozpoczęliśmy od błogosławieństwa pokojów Seminarium i Domu Głównego oraz ich mieszkańców.

 

 

Wizyta duszpasterska, czyli „kolęda” powinna być przeprowadzana w celu poznania mieszkańców danego rejonu i ich potrzeb duszpasterskich. Miejscowy pasterz wybiera się wówczas w drogę, aby pod różnymi warunkami klimatycznymi dotrzeć do domów wiernych i chociaż na krótką chwilę zatrzymać się w nich, pobłogosławić mieszkańców oraz zaznaczyć dom zwyczajowym błogosławieństwem C+M+B 2017 (Christus Mansionem Benedicat).

Nasza „kolęda” odbyła się 06.01.2017, a więc w uroczystość Objawienia Pańskiego. Cele kleryków nawiedział ks. Rektor Andrzej Łysy, zaś cele mieszkańców Domu Głównego - Wikariusz Generalny, Bogusław Burgat.

Jedyną trudność klimatyczną stanowiło kadzidło nieustannie rozpalane przez wyznaczonego do tego zadania ministranta - więc na pewno cała akcja odbyła się szybciej niż ma to miejsce na parafii.

Co ważne dla nas, czas kolędy jest co roku okazją, aby móc dołączyć się do „orszaku” i wchodząc do innych cel, zobaczyć, jak dany współbrat mieszka, czym się interesuje, jakie książki czyta. Doświadczenie takie może być czasami bardzo zaskakujące i ciekawe, ukazując nam inną stronę osoby, której dotąd nie znaliśmy tak dobrze. Sprawdza się powiedzenie „Pokaż mi jak mieszkasz (niektórzy mówią: co czytasz), a powiem ci, kim jesteś”.

Posileni błogosławieństwem i radosnymi odwiedzinami, trwamy w nadziei, że osoba Chrystusa pozostanie z nami w naszych małych domkach na czas pracy i odpoczynku przez kolejne miesiące przed nami.

Kolędowo-noworoczne życzenia przekazujemy też wszystkim czytelnikom naszej skromnej kroniki seminaryjnej: niech i u Was zagości Pan nasz i pozostanie z Wami na wszelkich drogach życia!

aktualizowano: 2017-04-04
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone