Fotogalerie

Fotogalerie 19 października 2017 wyświetleń: 2318

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Współbracia rozpoczynają studia teologiczne w naszym seminarium. 

Zewnętrznym oficjalnym potwierdzeniem, że czas wakacyjnego odpoczynku się skończył, była wczorajsza inauguracja roku akademickiego, na którym do grona alumnów zostało przyjęto dwunastu kleryków. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą św., której przewodniczył, i na której homilię wygłosił ks dr hab. Zbigniew Kubacki SJ, prorektor sekcji Collegium Bobolanum. Przypomniał o dwutorowej formacji studiów seminaryjnych. Bardziej niż studia świeckie mają one stanowić ścisłe połączenie tego, czego się uczymy z tym, co przeżywamy w seminarium i na praktykach. Studia nie mają przecież być tylko suchym przyswajaniem wiedzy ale prowadzić do przemyślenia i przemodlenia „na kolanach“ tych największych prawd naszej wiary.
Do tego nawiązał również Rektor naszego seminarium, ks. dr Andrei Lysy w przemówieniu wstępnym podczas drugiej części uroczystości, która odbywała się na auli. Najważniejszym punktem było tu wręczenie indeksów już wspomnianym alumnom i ich immatrykulacja. Warto wspomnieć, że do chrystusowców i już od kilku lat z nami studiujących karmelitów dołączył w tym roku jeden sercanin przez co WSD TChr stało się jeszcze bardziej spotkaniem kilku różnych duchowości. Po wykładzie inauguracyjnym wygłoszonym przez ks. dr hab. Andrzeja Prybę MSF, odśpiewaliśmy hymn Towarzystwa Chrystusowego i zeszliśmy na obiad.
W sumie studia na pierwszym roku rozpoczęło studia ośmiu kleryków. Dwóch neoprofesów natomiast już wcześniej miało konktakt ze studiami teologicznymi, więc zostali zapisani od razu na trzeci rok:

ROK I:
kl. Piotr Biber - Nerdlen (Niemcy)
kl. Dominik Bieniek - Bochum (Niemcy)
kl. Krzysztof de Bruijn - Poznań (Umultowo)
kl. Grzegorz Brzozowski-Zabost - Łowicz
kl. Damian Komorowski - Opalenica
kl. Remigiusz Kukuła - Londyn
kl. Maciej Macikowski - Goleniów
kl. Maciej Murańka - Słubice

ROK III:
kl. Jakub Bielecki - Bogatynia
kl. Sebastian Stawierej - Gryfino / Boston (Anglia)

Nowo immatrykulowanym alumnom życzymy wytrwałości oraz natchnień Ducha Świętego w rozpoczętym roku akademickim!

aktualizowano: 2017-12-11
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone