Fotogalerie

Fotogalerie 12 marca 2017 wyświetleń: 1968

IV Turniej Piłki Nożnej Halowej o puchar ks. Rektora WSD TChr 2017

Chrystusowcy zapraszają na kolejną edycję turnieju halowego piłki nożnej, którego celem była nie tylko zdrowa rywalizacja sportowa i chęć wygrania, ale również braterskie spotkanie.

Poznań, 11.03.2017 godz. 10:00 ksiądz rektor Andrzej Łysy wita wszystkich zebranych uczestników turnieju, w końcu to o jego puchar walczymy. W tym roku gościmy 10 drużyn:

Orły Mińsk, WSD Kalisz, WSD Z-G Paradyż, PWSD Gniezno, AWSD Szczecin, Salezjanie, Franciszkanie, Misjonarze św. Rodziny, Oblaci.

Po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie zaczynamy turniej.

W pierwszym meczu grają misjonarze św. rodziny (MSF) z klerykami szczecińskiego seminarium. Potem kolejne mecze. Wreszcie pierwszy mecz „naszych” a więc Chrystusowców. Oto skład: Łukasz Szymański, Gniewko Dziedzic, Krzysztof Czapla, Dominik Matuszewski, Roman Melnyk oraz kapitan Mieczysław Dusza. Gramy przeciwko salezjanom. Mecz kończy się remisem 0:0. Rozgrywane są kolejne mecze.

Faza grupowa kończy się dla każdej drużyny po czterech rozegranych meczach. W tej fazie zostało rozegranych dwadzieścia meczy. Krótka przerwa i zaczynamy ćwierćfinały. Toczy się prawdziwa bitwa. Każda drużyna chce wejść do półfinału. Po czterech meczach znamy już najlepsze drużyny tego turnieju. Dla nich stawka jest niemała: wejście do finału. W pierwszym meczu grają: PWSD Gniezno i Orły Mińsk. W tym pojedynku normalny czas gry nie wystarczył, aby ustalić lepszą drużynę. Zawodnicy ustawiają się do rzutów karnych. Po chwilach dużego napięcia znamy zwycięzcę. Jest nim PWSD Gniezno. W drugim pojedynku o wejście do finału spotykają się Salezjanie z Chrystusowcami. Również tutaj regularny czas nie wystarczył, aby rozstrzygnąć pojedynek. Drużyny zbierają się, aby poprzez rzuty karne ustalić zwycięzcę.

Zażarta walka trwała długo. Zwycięsko, to znaczy z pucharem ks. Rektora, z tych zmagań wyszła drużyna naszego seminarium (CHRYSTUSOWCY!!!!!). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i współzawodnictwo. Księdzu rektorowi dziękujemy za możliwość walki o jego puchar. Wszystkich zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

aktualizowano: 2017-05-29
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone