Fotogalerie

Fotogalerie 6 września 2016 wyświetleń: 1713
Grób Pański znajduje się w tej chwili w remoncie, co nie pomaga specjalnie w skupieniu Grób Pański znajduje się w tej chwili w remoncie, co nie pomaga specjalnie w skupieniu
Obecny z nami ks. diakon pogrążony w kontemplacji w kaplicy pod Golgotą
Obecny z nami ks. diakon pogrążony w kontemplacji w kaplicy pod Golgotą
Rzut oka na część placu zabaw
Rzut oka na część placu zabaw
Cennik w piekarni. Też nie mamy pojęcia co tam dają, więc zawsze bierzemy
Cennik w piekarni. Też nie mamy pojęcia co tam dają, więc zawsze bierzemy "bread" (chleb)
Tymczasowy kierownik prac malarskich Wojtek ze swoją najnowszą zabawką
Tymczasowy kierownik prac malarskich Wojtek ze swoją najnowszą zabawką
► więcej

Druga część korespondencji z Ziemi Świętej, datowana na sobotę 3 września

Przedstawiamy uaktualnienie z naszego pobytu w Palestynie:

  • na froncie roboczo-rozrywkowym: w ciągu paru dni niemal zakończyliśmy malowanie krat przy oknach (głównie od frontu) i barierek; w międzyczasie udało się też zacząć (i od czasu do czasu zakończyć) pomniejsze projekty. Już na tym etapie możemy powiedzieć, że nie uda się nam zrobić wszytkiego, co byśmy chcieli, pewne jest jednak, że nie zbraknie zajęć aż do końca :)

  • na froncie duchowo-pobożnym: w nocy z wtorku na środę otrzymaliśmy możliwość całonocnej adoracji w bazylice Grobu Pańskiego. Zamknięci od dwudziestej pierwszej do szóstej rano, mieliśmy na wyciągnięcie ręki prywatny dostęp i na Golgotę i do samego Grobu Pańskiego i do wszystkich innych (otwartych) kaplic w budynku. Co prawda już przed trzecią opuściły nas siły i zaczęła się walka o utrzymanie świadomości, ale dotrwaliśmy – w lepszym lub gorszym stanie – do piątej trzydzieści, kiedy to zaczęła się Msza św. w kaplicy franciszkanów.

Od środy do domu sióstr przybył też z Polski ksiądz, który będzie tu mieszkał i zapewniał opiekę duszpasterską – tak więc chyba koniec z Mszami św. po arabsku :)

  • na froncie integracyjno rozrywkowym: po pracy, czyli około 18-tej, w miarę możliwości udaje się pobyć trochę na dworze z dziećmi, które korzystają z tego czasu i nie oszczędzają nas, a sił mają dużo ;) Spotkaliśmy też, przy tak zwanej okazji, wielu ciekawych przypadkowych ludzi, w tym i Polaków, co dało ciekawe możliwości rozmów i zapoznania się. Wieczorami ci, którzy mieli siły, wyprawiali się też w miarę chęci na tzw. miasto, bliższe lub dalsze (jakoś tak się złożyło, że prym wiódł w tym Wojtek).

Od jutra (niedziela 04.09) zaczynamy kilkudniową pielgrzymkę z grupą z Polski i w tych dniach zacznie się dla nas tak na dobre zwiedzanie Ziemi Świętej. Być może uda się zamieścić i relację z ostatniego etapu pobytu w Palestynie/Izraelu. Tymczasem, pozdrawiamy w Panu i zapewniamy, że żyjemy, jak widać na zdjęciach, całkiem nieźle :)

kl. Karol Baj SChr

aktualizowano: 2016-10-15
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone