Fotogalerie

Fotogalerie 8 grudnia 2016 wyświetleń: 1673

Droga Światła w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

W dniu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny mieliśmy okazję wziąć udział w „Drodze Światła“ i z wieloma innymi wiernymi podziękować za łaskę wiary, która jak podkreśla konferencja episkopatu Polski, „na tej ziemi rozświetla drogi naszego życia od ponad tysiąca lat.“

Kościół św. Małgorzaty na Śródce, godz. 18:00. Już od kilkunastu minut można zauważyć coraz wyraźniej formującą się procesję, która teraz wyrusza, aby poprzez most Biskupa Jordana powoli zmierzać do Figury Matki Bożej przy kościele Panny Maryi in Summo na Ostrowie Tumskim. Procesję prowadzą klerycy diecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu, niosąc krzyż i świece. Następnie osoby duchowne i konsekrowane, klerycy (w tym oczywiście i chrystusowcy), wierni. Eskortowani przez strażaków, powoli zbliżamy się do figury Matki Bożej, przy której modlitwę prowadzi JE ks. abp Stanisław Gądecki. Po odśpiewaniu “Bogurodzicy”, nastąpił moment wręczenia kwiatów figurze Matki Bożej. Problem jedynie w tym, że figura znajduje się na 5 m wysokości… „Taki problem to żaden problem“, stwierdzili już rok temu strażacy i kontynuując zeszłoroczną pomoc, udostępnili dzwig, który umożliwił dwóm strażakom umiejscowienie bukietu kwiatów w koszyku znajdującym się u stóp figury. 

Po błogosławieństwie, Arcybiskup zaprosił wszystkich wiernych na Mszę św. do katedry. Tego wieczoru obecni dowiedzieli się także o przygotowywanych uroczystościach związanych z 1050. rocznicą ustanowienia pierwszej diecezji – czyli właśnie poznańskiej - na terenach Polski oraz o nominacji ks. abp. Marka Jędraszewskiego na Arcybiskupa Archidiecezji Krakowskiego.

Ps

aktualizowano: 2017-02-04
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone