Fotogalerie

Fotogalerie 7 kwietnia 2017 wyświetleń: 2263

60. Rocznica święceń kapłańskich!

1967-2017. Świętujemy 60 lat posługi kapłańskiej następujących księży: Jan Guzikowski, Józef Kamiński, Stanisław Kuczaik, Bogusław Nadolski, Zbigniew Olbryś, Edward Szymanek

Zacząć dzisiejszą relację jest bardzo trudno. Głównie dlatego, że tak naprawdę każde słowo i zdanie, którego moglibyśmy użyć, aby streścić sześćdziesiąt lat kapłaństwa - będzie niewystarczające.

 Bo, jak to powiedział ks. Przełożony Generalny w trakcie homilii na dzisiejszej uroczystości: „Cóż może powiedzieć młodszy kapłan, starszemu kapłanowi, mając niewiele ponad połowę jego doświadczenia w kapłaństwie?” Jeżeli stwierdza tak wyświęcony ponad 30 lat temu ksiądz Generał, to cóż może powiedzieć piszący tę relację? Ograniczę się do streszczenia uroczystości oraz podkreślenia pewnych punktów przemówienia wygłoszonego przez jednego z Jubilatów.

Już od samego rana trwały przygotowania na refektarzu oraz w kaplicy. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. z udziałem czterech z sześciu Księży obchodzących jubileusz.

Na Mszy Św. zgromadzili się nie tylko chrystusowcy, ale również siostry Misjonarki, siostry Zgromadzenia Wspólnej Pracy oraz, oczywiście, krewni i goście naszych Jubilatów.

Po Eucharystii nastąpiło moment złożenia życzeń oraz podziękowania Bogu za tak zacnych, trwających wiernie w powołaniu ludzi, których dał Kościołowi i naszemu Zgromadzeniu. Słowa podsumowania wygłosił ks. Edward Szymanek, jeden z Jubilatów. Nakreślił pewne wydarzenia z własnej i wspólnej Jubilatów historii, przedstawiając iście natchnioną wizję, według której długi okres kapłańskiego życia był „jak sen”: przeminął szybko i nie sposób przywołać wielości wątków. Obchodzona uroczystość była jednak w owym śnie jednym z momentów, które pozwalają się nijako człowiekowi „przebudzić” i spojrzeć wstecz na swój życie, podziękować Bogu za wszelkie zesłane łaski.

Z przeplatanych nawiązaniami biblijnymi reminiscencji ks. Szymanka, wybiło się jako główny motyw zaufanie do Pana Boga. To dzięki Jego miłosierdziu udało się Jubilatom niegdyś rozpocząć wędrówkę ku Ziemi Obiecanej, dzięki niemu też niemal mogą już ją zobaczyć, stojąc na szczycie symbolicznej góry Nebo.

Drodzy Księża Jubilaci, dziękujemy za Waszą posługę i ofiarną służbę na rzecz naszego zgromadzenia. Życzymy wszelkich potrzebnych łask do „wspięcia” się na górę Nebo i rozmowy z Bogiem na jej szczycie.

aktualizowano: 2017-11-23
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone