Fotogalerie

Fotogalerie 21 października 2019 wyświetleń: 628

34. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej Duszpasterzy, 18/19 października 2019

W nocy z piątku na sobotę 18/19 października 2019 r. czuwaliśmy na Jasnej Górze w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Czuwanie, organizowane już po raz 34. przez Chrystusowców i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla, przyciąga co roku setki pielgrzymów: naszych parafian, Polaków z kraju i całego świata, ich duszpasterzy oraz wszystkich, dla których los Polonii nie jest obojętny. W tym roku pośród ponad tysiąca osób można było spotkać na Jasnej Górze pielgrzymów z Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Hiszpanii, Węgier, Irlandii, Rumunii, Białorusi i Czech. Licznie reprezentowane były nasze polskie parafie wraz z duszpasterzami.

Hasło tegorocznego czuwania brzmiało: ,,Z mocą Bożego Ducha strzeżmy wspólnego dziedzictwa” i odbywało się w roku jubileuszowej pierwszej pielgrzymki Papieża św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Spotkanie rozpoczęły Siostry Misjonarki w Auli im. o. Kordeckiego wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych i religijnych oraz quizem z wiedzy, dotyczącym życia i duchowości swojego Założyciela, Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr.

O godz. 20.20 tradycyjnie nowicjusze Towarzystwa Chrystusowego modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w modlitwie różańcowej o powołania kapłańskie i zakonne. Apel Jasnogórski punktualnie o godz. 21.00 poprowadził Przełożony Towarzystwa Chrystusowego, ks. Krzysztof Olejnik SChr. Podczas modlitwy apelowej zawierzył Maryi rodaków w kraju i żyjących z dala od Ojczyzny, modląc się słowami św. Jana Pawła II. W imieniu zgromadzonych, przyrzekał pielęgnować dziedzictwo, któremu na imię Polska; obiecał strzec wartości, wyrażonych w słowach: Polonia Semper Fidelis. O godzinie 23:00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

My, klerycy, oprócz pomocy organizacyjnej i liturgicznej, poprowadziliśmy o godz. 2.30 Drogę Krzyżową, która była ostatnim punktem nocy czuwania. W czasie rozważania tajemnic Męki Pańskiej towarzyszyły nam słowa naszego Założyciela Czcigodnego Sługi Bożego, kard. Augusta Hlonda. Jesteśmy wdzięczni Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie łaski, którymi zostaliśmy obdarzeni podczas tej wspaniałej nocy modllitwy. Zanieśliśmy tam nie tylko nasze zakonne i okolicznościowe intencje, ale powierzyliśmy także nasze rodziny, naszych bliskich, wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę i tych, którym modlitwę obiecaliśmy. Módlmy się za siebie nawzajem.

aktualizowano: 2019-11-22
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone