Fotogalerie 21 października 2017 wyświetleń: 2211

32. Jasnogórska Noc Czuwania za Polonię i jej Duszpasterzy

Wspólna modlitwa gromadzi ludzi z Polski i zza granicy do wspólnej modlitwy za Polonię zagraniczną.

„Przepraszam, gdzie znajduje się Aula Kordeckiego?“, zapytała wczoraj wieczorem pewna pani. „Właśnie do niej idę, mogę panią zaprowadzić. A skąd pani jest?“. „Ja jestem z polskiej misji katolickiej w Berlinie.“.
Tego wieczoru jeszcze kilka osób zapytało się o Aulę Kordeckiego, która dla „wtajemniczonych“ jest po prostu recepcją i z wielu miar ważnym miejscem nocy czuwania. Wchodząc tam można usłyszeć muzykę, rozmowy, śmiech. To tutaj na rozpoczęcie czuwania, między poszczególnymi punktami i na tradycyjnej kawie po Mszy Św. gromadzą się rzesze Polaków, aby porozmawiać, pośmiać się i po prostu być ze sobą. Wiele osób zna się też z poprzednich czuwań, albo z innych akcji duszpasterskich.
Spotkanie rozpoczęło się otwarciem w Auli. Następnie o godz. 20:20 w różnych językach różaniec poprowadzili nowicjusze Towarzystwa Chrystusowego. O godz. 21:00 odśpiewaliśmy apel. O północy odbyła się Msza Św. transmitowana przez TV Trwam. Przewodniczył jej i homilię wygłosił abp. Andrzej Dzięga. Wspomniał on o potrzebie walki o ducha chrześcijańskiego w narodzie i pielęgnowania wiary ojców.
Po Mszy Św. w Auli była rozdawana kawa, herbata i drożdżówki i był to kolejny czas, aby porozmawiać, opowiedzieć o troskach i radościach, może trochę. Wiele osób przybyło zza granicy: Anglii, Niemiec, Węgier, a nawet Australii. Myślę, że właśnie tutaj jest bardzo aktualne stwierdzenie kard. Augusta Hlonda „Między nami nie ma dali“, bo nawet jeżeli dystans fizyczny może wynosić kilkaset, albo nawet kilka tysięcy kilometrów to jest coś co łączy - serce Matki bijące na Częstochowie. W ten rytm biją i nasze serca. Ten rytm zachowuje też nas w naszej polskiej tożsamości i prowadzi nieustannie do Boga.

aktualizowano: 2017-12-09
cofnij drukuj do góry
Wszystkich albumów: