Aktualności

Aktualności 6 września 2020 wyświetleń: 321

Wyjazd wspólnotowy kleryków na Warmię i Mazury

W dniach 25-29 sierpnia pod opieką księdza prefekta Pawła Jasiny TChr, klerycy roku I i II udali się na Warmię i Mazury, by w przepełnionej naturalną i malowniczą scenerią, jeszcze mocniej pogłębić wzajemną wspólnotę, wspomagając proces formacji i widzieć w każdym z nas autentycznego współbrata. 

Ciesząc się wolnymi chwilami wakacji, na naszej trasie od Poznania aż po Rydzewo koło Giżycka, znalazły się:

Gniezno: modląc się w Bazylice prymasowskiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie spoczywa serce naszego założyciela, kardynała Augusta Hlonda.

Szadłowice: odwiedzając rodzinną miejscowość Ojca Ignacego Posadzego TChr,  który z polecenia naszego Kardynała Założyciela podjął się zadania organizacji Towarzystwa Chrystusowego.

Gietrzwałd: nawiedzając istotne dla Warmii sanktuarium z jedynym uznanym na terenie naszego kraju Objawieniami Maryjnymi.

Kętrzyn: zwiedzając kompleks niemieckich bunkrów z II Wojny Światowej, w tym Wilczy Szaniec, oraz miejscowy zamek. 

Święta Lipka: nawiedzając najważniejsze na Mazurach sanktuarium maryjne prowadzone przez księży jezuitów, gdzie znajdują się unikatowe organy z największą liczbą elementów ruchomych w Polsce. 

Reszel: zamek biskupów warmińskich

Stoczek Warmiński: nawiedzając sanktuarium maryjne prowadzone przez księży marianów i miejsce uwięzienia kardynała Stefana Wyszyńskiego przez władze komunistyczne. 

Giżycko: pruska twierdza Boyen, zwiedzanie mola, przystani dla zagłówek, deptaku i Krzyża upamiętniające działalność misyjną na Mazurach i męczeńską śmierć św. Brunona z Kwerfurtu. 

Mrągowo: wspólna Eucharystia w Kościele p. w. św. Wojciecha. 

Mikołajki: miejską starówkę, port jachtowy i całą panoramę miasta z wieży Kościoła p. w. św. Mikołaja. 

Rydzewo: miejsce naszego pobytu, gdzie na Jeziorze Niegocin udaliśmy się na spływ kajakowy. 

Toruń: Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, prowadzone przez księży redemptorystów i siostry józefitki. 

Ciesząc się wolnymi chwilami i licznymi atrakcjami, nie zaniedbaliśmy codziennego uczestnictwa w Eucharystii i wspólnej modlitwie. Z kolei, odwiedzając ważne dla Warmii i Mazur miejsca kultu, szczególnie sanktuaria maryjne, mogliśmy lepiej wczuć się w klimat wiary tego regionu na tle religijności całego kraju. Szczególną podziękę skierowaliśmy w stronę proboszcza Rydzewa, księdza Sławomira Kudrawca z parafii p. w. św. Andrzeja Boboli, który okazał nam ciepłą i serdeczną gościnę, zaś dla samych mieszkańców nasza obecność była autentycznym świadectwem wiary i powołania. aktualizowano: 2020-09-10
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone