Aktualności

Aktualności 1 lutego 2021 wyświetleń: 70

Wprowadzenie do święta Ofiarowania Pańskiego

Przygotowaniu do święta Ofiarowania Pańskiego, towarzyszyło nam XV Sympozjum Życia Konsekrowanego w archidiecezji poznańskiej, które rozpoczęliśmy od uroczystego wniesienie Ikony Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej przez kleryków naszego zgromadzenia do Bazyliki Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła. 

Na ten ważny czas składały się między innymi; konferencja, poświęcona uwielbieniu Maryi, śpiew, oraz czuwanie przy Matce Najświętszej w duchu ofiarowania. 

I Nieszporom z Ofiarowania Pańskiego, przewodniczył bp Grzegorz Balcerek, przewodniczący Referatu Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, który zwrócił się do nas ze słowami przypominającymi nam o konieczności oddania się Panu Bogu i zjednoczeniu z Chrystusem, nawiązując również do trwającego w Kościele roku św. Józefa, który służyć ma między innymi zapewnieniu nam wewnętrznego pokoju i skierowaniu naszych serc na wierną służbę dla Pana. 

Apel Jasnogórski poprowadził bp Zdzisław Fortuniak, który następnie podkreślił niezmienną potrzebę obecności w Kościele osób życia konsekrowanego, szczególnie w kontekście pozostających wciąż aktualnych zagadnień trapiących współczesny świat, jak między innymi obrona ludzkiego życia. Pieśnią Z dawna Polski Tyś Królową, zakończyliśmy nasze wprowadzenie do święta Ofiarowania Pańskiego.

aktualizowano: 2021-02-01
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone