Aktualności

Aktualności 2 października 2018 wyświetleń: 823

W dniach 22-28 września odbyły się rekolekcje przed ponowieniem ślubów zakonnych. Prowadził ks. Artur Godnarski ze Wspólnoty św. Tymoteusza.

Klerycy naszego seminarium powrócili z urlopów, praktyk i kursów językowych. W sobotę, 22 września, rozpoczęliśmy wspólne rekolekcje, podczas których przygotowywaliśmy się do ponowienia ślubów zakonnych i rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Tym razem do poprowadzenia rekolekcyjnych zmagań duchowych zaprosiliśmy ks. Artura Godnarskiego, sekretarza Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji. Ks. Artur na co dzień mieszka i pracuje we Wspólnocie Życia Apostolskiego św. Tymoteusza w Gubinie, gdzie wraz z grupą osób, żyjąc po bratersku na zasadzie ślubowania rad ewangelicznych, realizuje szczególną posługę w Kościele - ewangelizację kerygmatyczną. Wspólnota działa poprzez Szkołę Nowej Ewangelizacji, Centrum Formacji Młodzieżowej, organizuje i prowadzi rekolekcje na temat Nowej Ewangelizacji w Polsce i za granicą, ale najbardziej znaną ich posługą jest ewangelizacja podczas Przystanku Jezus w trakcie koncertu Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Rekolekcje w naszym seminarium trwały ponad tydzień i były bardzo szczególną szkołą zdobywania ludzi dla Chrystusa.

Podczas licznych konferencji przez kilka dni poznawaliśmy zasady i metody ewangelizacji kerygmatycznej, słuchaliśmy świadectw członków Wspólnoty Tymoteusz, oglądaliśmy taką ewangelizację w praktyce w ramach projekcji filmu o francuskich zakonnikach, którzy zdobywają ludzi dla Boga w dyskotekach, na plaży czy w środowisku prostytutek Paryża, a także na filmowym przykładzie działalności franciszkańskich mnichów z USA, Anglii, Irlandii i Hondurasu, zwanych Szarymi Aniołami. Wreszcie, sami staliśmy się ulicznymi ewangelizatorami, ruszając w sutannach, po dwóch, zdobywać ludzi dla Jezusa w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Bardzo przeżyliśmy to doświadczenie, przez kilka godzin spotykając się z różnymi reakcjami mieszkańców miasta, odbywając wiele rozmów o sprawach ludzkich i Bożych, pomagając bezdomnym i potrzebującym. Możecie wyobrazić sobie, z jakim przejęciem dzieliliśmy się potem doświadczeniami tych niezwykłych spotkań. Bardzo głęboko przeżyliśmy także codzienne spotkania z Chrystusem: w Eucharystii, adoracjach (szczególnie nocnej w naszym Domu, w zupełnej ciemności), uwielbieniach i śpiewanych modlitwach brewiarzowych, a także podczas dnia spędzonego "na pustyni" - w ciszy i surowych wnętrzach klasztoru OO. Filipinów w Świętogórskim Sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej w Gostyniu.

Rekolekcje te bardzo przygotowały nas do ponowienia ślubów zakonnych, które miało miejsce podczas porannej Mszy św., 29 września 2018 r.
Czytaj więcej o ponowieniu ślubów.

aktualizowano: 2018-10-24
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone