Aktualności 22 czerwca 2020 wyświetleń: 577

W Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie

Podczas uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, część naszych kleryków, wraz z księdzem rektorem Janem Hadalskim TChr i ojcem duchownym naszego seminarium, księdzem Andrzejem Glancem TChr, udała się do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, prowadzonym przez księży Chrystusowców. Uroczystość ta wiązała się również z odpustem w sanktuarium. 

Nasi współbracia wzięli udział w nieszporach, a następnie w procesji eucharystycznej, przyjmując błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem od księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego, który po procesji przewodniczył Eucharystii w sanktuarium.

Bardzo ważnym wydarzeniem, szczególnie dla wszystkich członków Towarzystwa Chrystusowego, było ponadto wręczenie przez wikariusza generalnego, księdza Bogusława Burgata TChr, krzyża misyjnego dla księdza Damiana Jędrzejaka TChr, związanego z podjęciem posługi duszpasterskiej wśród Polonii w Prowincji p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielkiej Brytanii i Irlandii.


aktualizowano: 2020-06-22
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: