Aktualności

Aktualności 23 grudnia 2018 wyświetleń: 479

Serdecznie życzymy miłości, pokoju, radości, nadziei! Bóg się rodzi!

Z codziennej rzeczywistości życiowej jakby wszystko z nas opadło, co nie jest prawdą i pokojem. W atmosferze tradycyjnych obrzędów rozpoczyna się ta jedyna w swoim rodzaju uczta wieczorna. Nic w niej nie ma ze światowości bankietów. Przejęci jesteśmy jej sakralnym charakterem. Nie biesiadą się rozkoszujmy, lecz tym tchnieniem wiary i pogody, który nas wyzwala z zakłamania i rozstroju. Nad ludzkim pierwiastkiem bierze górę wyczucie Bożej Mocy. Bóg się rodzi!”

Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond, przemówienie radiowe, 24 grudnia 1933 r.

 

Kard. August Hlond przestrzega, by w Boże Narodzenie nie „rzucać banalnego frazesu życzeń”. I mówi dalej: „Nic to, że naokoło nas bezbożnictwo zasłania ludziom gwiazdę betlejemską i z obchodów Bożego Narodzenia usuwa religijny pierwiastek. Nic to, że przewroty myślowe robią z Chrystusa fabułę, a cześć Jego zastępują kultem rewolucji, światła, sobótki. My tym szczerzej oprzemy się na prawdzie objawionej przez Syna Bożego” (24 grudnia 1938 r.).

Sięgając myślą i sercem poza codzienność, pragniemy życzyć „wyczucia Mocy Bożej”, która przychodzi z Dzieciątkiem z Betlejem. On jest prawdą (por. J 14, 6). „On bowiem jest naszym pokojem” (Ef 2, 14). Nie biesiadą się rozkoszujmy, lecz tchnieniem wiary, która wyzwala. Bądźmy w ten szczególny czas Rodziną, Wspólnotą, Narodem, Kościołem. Stańmy w miłości Bożej. Serdecznie się do siebie zbliżmy i otwórzmy. Dziękujmy szczerze za siebie nawzajem. Bóg się rodzi!

Pozostając z wdzięczną pamięcią –

Rektor WSD Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej,

wraz z Gronem Formatorów i Bracią klerycką.

aktualizowano: 2019-01-24
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone