Aktualności

Aktualności 2 lipca 2020 wyświetleń: 352

Seminarium - okres wakacyjny

Wraz z zakończeniem sesji egzaminacyjnej i roku akademickiego, nasza wspólnota seminaryjna przeszła pod koniec czerwca w okres wakacyjny. Jest to dla nas czas nie tylko autentycznego wypoczynku i możliwości odwiedzin swojego domu rodzinnego, ale i szczególnej refleksji służącej ugruntowaniu swojego powołania w oparciu o bogactwo doświadczeń i wyzwań jakie przyniósł nam rok akademicki. 

W życiu seminaryjnym, okres wakacyjny jest także wyjątkową sposobnością do czynnego udziału w praktykach duszpasterskich na rodzinnych i wyznaczonych parafiach, pracą i obowiązkami w samym seminarium, oraz innymi zadaniami powierzonymi nam przez wychowawców. 

W tym czasie, intensywnie zabiegamy o nowe powołania do naszego zgromadzenia, zarówno modlitwą, akcjami powołaniowymi, jak i własnym świadectwem, zachęcającym do pójścia drogą wyznaczoną przez samego Pana Jezusa. 

Choć wakacje są dla nas czasem, zarówno wypoczynku, jak i obowiązków, jako osoby życia konsekrowanego nie zapominamy o nieustannej pracy nad rozwojem swojego życia duchowego, gdyż taka formacja towarzyszyć nam będzie przez całe życie. Stąd codziennie czytamy Pismo Święte, lektury duchowe, odmawiamy modlitwy Towarzystwa Chrystusowego i różaniec. Uczestniczymy w Eucharystii i adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


aktualizowano: 2020-07-02
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone