Aktualności

Aktualności 22 maja 2020 wyświetleń: 277

Prymicje neoprezbiterów na Jasnej Górze

Nasi neoprezbiterzy ks. Wojciech Kułach i ks. Krzysztof Zubek – zgodnie z tradycją naszego zgromadzenia – udali na Jasną Górę, aby przed cudownym wizerunkiem Jasnogórskiej Królowej Polski i Polonii Zagranicznej sprawować jedną ze swoich pierwszych Mszy Świętych. Towarzyszy im rektor seminarium ks. dr Jan Hadalski. 

W czwartek (21.05.) uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, a po nim spotkali się  z metropolitą częstochowskim, arcybiskupem Wacławem Depo, który udzielił im pasterskiego błogosławieństwa. 

Natomiast w piątek (22.05.) o godz. 6.00, sprawowali oni prymicyjną Eucharystię w kaplicy cudownego obrazu, dziękując za dar kapłaństwa i zawierzając swoje życie Maryi – Matce kapłanów. Modlili się także za swoich młodszych współbraci z seminarium, jak i o nowe powołania do naszego zgromadzenia.

Pierwszej w swoim życiu Mszy, przewodniczył ks. Krzysztof Zubek. Homilię wygłosił ks. rektor Jan Hadalski, w której wskazał na czym ma polegać maryjność kapłana, zachęcając wszystkich obecnych duszpasterzy, aby byli prawdziwie maryjnymi kapłanami. 

W koncelebrze oprócz ks. Wojciecha – drugiego neoprezbitera i ks. Rektora, był także ks. Wiesław Wójcik – przełożony domu rekolekcyjnego naszego zgromadzenia w Częstochowie. Po powrocie z Mszy Świętej, nowo wyświęceni kapłani udzielili prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim mieszkańcom częstochowskiego domu rekolekcyjnego.

Serdecznie ugoszczeni przez współbraci, neoprezbiterzy rozjechali się do swoich rodzinnych domów, gdzie w najbliższą niedzielę będą sprawować prymicyjne Msze Święte. Polecamy ich oraz sprawę powołań do Towarzystwa Chrystusowego, serdecznej pamięci modlitewnej naszym przyjaciołom i dobrodziejom.


aktualizowano: 2020-05-22
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone