Aktualności

Aktualności 25 października 2020 wyświetleń: 162

Profesja wieczysta kl. Sebastiana Stawiereja TChr

Nasz współbrat kl. Sebastian Stawierej TChr, złożył dziś swoją profesję wieczystą, decydując się na całkowite oddanie w służbie Bożej w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej, czego symbolicznym wyrazem jest krzyż, kopia wielkiego krzyża znajdującego się w seminaryjnej kaplicy, a który codziennie towarzyszy nam przez lata formacji i stanowi ważny element tworzący tożsamość chrystusowców na całym świecie. 

Profesję wieczystą przyjął wikariusz generalny, ks. Bogusław Burgat TChr, który w homilii przypomniał słowa Ojca Ignacego Posadzego TChr, że do miłości, jaką jest profesja wieczysta, potrzebne są dwa serca, składającego śluby i Tego, Któremu faktycznie są składane, czyli samemu Bogu. Podkreślił on to co, u samych początków zgromadzenia zaznaczał Kardynał August Hlond, że naszym najważniejszym celem jest uświęcenie się w służbie polskiej emigracji, zabiegając o zbawienie dusz naszych rodaków i wyjść do tych, których uwiódł kult współczesnych bożków lub kręte drogi życia oddaliły od Boga. 

Na koniec, kl. Sebastian podziękował wszystkim, szczególnie wychowawcom i formatorom za ich trud i wysiłek, dzięki któremu może on być w tym miejscu w jakim jest dzisiaj, współbraciom za tworzenie autentycznej wspólnoty i rodzicom, którzy są dla niego przykładem wiary jaka towarzyszy mu od samego początku. 

Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, rodzina i bliscy Sebastiana nie mogli uczestniczyć w uroczystości, jednak łączyli się oni z nami poprzez dedykowaną im transmisję online.


aktualizowano: 2020-10-25
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone