Aktualności

Aktualności 17 stycznia 2020 wyświetleń: 479

Nowenna o powołania z Ojcem Posadzym i Msza Święta w intencji jego beatyfikacji

Połowa stycznia to dla nas szczególny czas modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, za przyczyną Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego TChr, czego wyrazem była w ostatnich dniach nowenna ze współzałożycielem naszego zgromadzenia. Oprócz członków Towarzystwa Chrystusowego, brała w niej udział rodzina Ojca Posadzego, siostry misjonarki Chrystusa Króla, oraz nasi dobrodzieje i przyjaciele. 

W ostatni, dziewiąty dzień nowenny, przypadający w rocznicę śmierci współzałożyciela, odmówiliśmy wspólnie różaniec, aby modlić się o jego beatyfikację, oraz za nadesłane do nas intencje. Następnie, zebraliśmy się na Mszy Świętej, której przewodniczył przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, ks. Krzysztof Olejnik TChr.

W homilii zwrócił on uwagę na konieczność zdobycia całego świata dla Chrystusa i wyzwolenia się od zgubnych pragnień, prowadzących do grzechu. Uświęceniem naszych dusz, jest pełna miłość, której oczekuje od nas sam Jezus. Nakreślił on panowanie Zbawiciela na trzech poziomach:

  • w umyśle, przejawiające się w poznawaniu prawdy, 

  • w woli, wiążące się z natchnieniem i czynami, 

  • w sercu, pozwalające na całkowite oddanie się Bogu, bez ziemskich przywiązań. 

Owo bogactwo życia duchowego, odznaczało szczególne Ojca Posadzego, dla którego pozyskanie dusz polskich emigrantów, było motorem jego powołania. Jest to zarazem przykład dla nas, abyśmy pełni ducha ofiary i miłości w sercu, gotowi byli na głoszenie Chrystusa i autentyczne nim życie.


aktualizowano: 2020-01-17
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone