Aktualności

Aktualności 31 lipca 2020 wyświetleń: 318

Na wspólnej modlitwie z siostrami misjonarkami

We wspomnienie św. Ignacego Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, zwracamy szczególną uwagę na postać Ojca Ignacego Posadzego TChr, który z polecenia Kardynała Augusta Hlonda podjął się zadania organizacji Towarzystwa Chrystusowego, oraz założył Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. 

Ten symboliczny, a zarazem i ważny dzień, służył nam i siostrom misjonarkom w uczestnictwie we wspólnej Eucharystii w kaplicy, gdzie spoczywają szczątki naszego współbrata, a dla sióstr prawdziwego ojca duchowego. Mszy Świętej przewodniczył ks. Paweł Melczewski TChr, a wielkim zaszczytem dla naszej wspólnoty, była obecność drugiego rocznika nowicjatu sióstr misjonarek z którymi mogliśmy podzielić się wzajemnymi doświadczeniami z odbywanej formacji. Wspólnie modliliśmy się także o beatyfikację Ojca Posadzego, prosząc go o wstawiennictwo w potrzebnych łaskach jakie nieśliśmy w naszych sercach. 

Dla obu zgromadzeń okres wakacyjny stanowi niezwykle ważny czas, szczególnie w kontekście nowych powołań zakonnych, gdyż właśnie wtedy odbywają się główne rozmowy z kandydatami pragnącymi uświęcić się w służbie dla Boga. Dlatego tak ważna jest modlitwa, nawiązując do słów Pana Jezusa: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.

Księża i Bracia Chrystusowcy - powołania:

https://powolania.chrystusowcy.pl/

Siostry Misjonarki Chrystusa Króla - powołania:

http://www.mchr.pl/index.php/poszukiwania

http://www.misjonarkidlapolonii.pl/rozklad-jazdy

 
aktualizowano: 2020-07-31
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone