Aktualności

Aktualności 20 maja 2020 wyświetleń: 321

Msza prymicyjna neoprezbiterów

Radość z wczorajszych święceń kapłańskich wypełniła całą naszą wspólnotę zakonną, jak i wszystkich przyjaciół i dobrodziejów Towarzystwa Chrystusowego. 

Neoprezbiterzy, księża Wojciech Kułach TChr i Krzysztof Zubek TChr, mogli dziś w pełni odprawić swoją pierwszą Mszę Świętą, nazywaną tradycyjnie mszą prymicyjną. 

Homilię wygłosił przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, ks. Krzysztof Olejnik TChr, który podkreślił ogromną wagę wydarzenia jakim są święcenia kapłańskie dla całego naszego zgromadzenia, wyrażając zarazem wdzięczność i zwracając uwagę na oblicze pastoralne stojące przed neoprezbiterami w kontekście ślubów zakonnych - czterech rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa - służących pełnemu naśladowaniu życia Pana Jezusa. Przełożony generalny wskazał jak istotne jest bycie gorliwym nie tylko w posłudze kapłańskiej, ale i w życiu zakonnym, nierozerwalnie wpisanym w tożsamość każdego Chrystusowca. 

Przewodniczenie Eucharystii objął ks. Wojciech, który podziękował wszystkim ludziom dobrej woli, wychowawcom oraz klerykom, za to, że dzięki ich wsparciu i modlitwie mogli dostąpić oni sakramentu święceń kapłańskich. Nasz współbrat dziękując, nawiązał do słów Kardynała Założyciela Augusta Hlonda, zapewniając, że po latach posiewu duszy jakim był czas formacji zakonnej i seminaryjnej, pełni zapału w sercach i umysłach, będą starać się przekazać ludziom wszystko to, co służy zbawieniu i chwale Chrystusa. 

Na koniec Mszy Świętej neoprezbiterzy udzielili specjalnego błogosławieństwa kapłanom, osobom zakonnym, oraz wszystkim członkom naszej wspólnoty seminaryjnej.


aktualizowano: 2020-05-20
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone