Aktualności

Aktualności 9 kwietnia 2020 wyświetleń: 277

Msza Wieczerzy Pańskiej

Dziś zakończył się czterdziestodniowy okres wielkiego postu. Mszą Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył wikariusz generalny, ks. Bogusław Burgat TChr, rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. Przypominając wydarzenia ostatniej wieczerzy, na nowo przeżywamy ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

W czasie hymnu Chwała na wysokości Bogu, po raz ostatni zabrzmiały dzwonki w naszej kaplicy. Odtąd używane są będą już tylko kołatki. 

Homilię skierował do nas ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, który zwrócił uwagę na  symbolikę obmycia nóg przez Pana Jezusa Jego umiłowanym uczniom - gest, który poprzedza ustanowienie Eucharystii. To dzięki Niemu staliśmy się chrześcijanami, gdyż to On nas nimi uczynił. Warto jednak pamiętać, że mówienie o sobie, jako o człowieku Chrystusa, bez prawdziwych czynów miłości, jest tylko pustą deklaracją. To On przygotował nas do wspólnej uczty, darząc nas autentyczną miłością i dając nam zarazem nową tożsamość, dzięki której będziemy mogli w pełni zanurzyć się w Jego bezgranicznej miłości. 

Na pamiątkę uprowadzenia Chrystusa, Najświętszy Sakrament przeniesiony został do kaplicy adoracji, pozostawiając tabernakulum otwarte i puste.

Zapraszamy do wysłuchania homilii ks. prof. Pawła Bortkiewicza TChr. Link poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=1cg6aPKbcY8

 

aktualizowano: 2020-04-10
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone