Aktualności

Aktualności 2 sierpnia 2019 wyświetleń: 330

Mamy nowego Rektora Seminarium, dnia 1 sierpnia urząd objął ks. dr Jan Hadalski SChr

Z dniem 1 sierpnia 2019 r. nastąpiła zmiana na urzędzie Rektora WSD Towarzystwa Chrystusowego. Ks. dr Andreia Lysego SChr zastąpił ks. dr Jan Hadalski SChr, dotychczasowy Dyrektor Wydawnictwa Hlondianum, redaktor naczelny czasopisma "Msza Święta", rzecznik prasowy Towarzystwa Chrystusowego, liturgista i wykładowca w naszym seminarium. W czwartek, 1 sierpnia, złożył wymagane prawem wyznanie wiary i przysięgę wierności, przewodniczył uroczystej Mszy św., wygłosił do zgromadzonych okolicznościową homilię, a pod koniec liturgii dziękował Przełożonym Towarzystwa za wybór i okazane zaufanie. - "Jest to ogromny zaszczyt oraz odpowiedzialność" - mówił. - "Podejmuję tę posługę w duchu wiary i z wielkim drżeniem serca. Zawierzam jej pełnienie Panu Jezusowi i Jego Świętej Matce Maryi. Głęboko wierzę, że Pan Bóg będzie mnie wspomagał każdego dnia". Ks. Rektor Jan Hadalski wszystkich współbraci prosił o modlitewne wsparcie. Zapewniamy, że nie ustaniemy w modlitwie. Wierzymy, że czeka nas z Ks. Rektorem dobry i owocny czas formacji.

Ksiądz dr Jan Hadalski TChr ma 47 lat. Pochodzi z Rzepiennika Biskupiego w Małopolsce. Do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej wstąpił po maturze w 1992 r. Po ukończeniu seminarium i uzyskaniu stopnia magistra teologii przyjął święcenia kapłańskie w 1999 r., rok wcześniej złożył wieczystą profesję zakonną. Przez pierwszy rok kapłaństwa posługiwał w parafii pw. Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach, a następnie został skierowany na studia doktoranckie z liturgiki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Po pięciu latach, w 2005 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk teologicznych w zakresie liturgiki na podstawie pracy „Osobotwórczy charakter chrztu. Studium teologiczno-liturgiczne” napisanej pod kierunkiem, dziś już nieżyjącego, ks. prof. dra hab. Bogusława Nadolskiego TChr. Po studiach został skierowany do pracy w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, jednocześnie podjął wykłady z liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu oraz na UKSW w Warszawie. Posługę w szczecińskim sanktuarium pełnił 2 lata. We wrześniu 2007 r. został powołany na stanowiska: dyrektora wydawnictwa Towarzystwa Chrystusowego Hlondianum, redaktora naczelnego miesięcznika biblijno-liturgicznego ,,Msza Święta" oraz rzecznika prasowego zgromadzenia. Kontynuował także wykłady z liturgiki w seminarium i na uniwersytecie.
Z dniem 1 sierpnia br. został mianowany rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu.

Serdeczną modlitwą i wdzięczną pamięcią otaczamy też ks. Andreia Lysego, ustępującego rektora seminarium, który pełnił tę funkcję przez ponad 6 lat. Bardzo dobrze wspominamy ten czas i jesteśmy wdzięczni Bogu, że mogliśmy formować się w seminarium "pod ręka" tak wspaniałego kapłana i człowieka. Serdeczne Bóg zapłać!

aktualizowano: 2019-09-11
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone