Aktualności

Aktualności 14 lutego 2020 wyświetleń: 233

Akcja powołaniowa w Polskich Misjach Katolickich w Niemczech

W dniach 7-11 lutego, nasza wspólnota seminaryjna wzięła udział w akcji powołaniowej odbywającej się na terenie Polskich Misji Katolickich w Niemczech, gdzie posługę duszpasterską pełnią księża chrystusowcy:

  • Aachen, Bochum, Bonn, Braunschweig, Duisburg, Düsseldorf, Essen, Göttingen, Kleve, Wuppertal, Leverkusen, Mönchengladbach, Niederrhein. 

Nasza akcja powołaniowa, której głównym akcentem było stworzenie wspólnoty modlitewnej o powołania kapłańskie i zakonne w czasie 40 dni Wielkiego Postu, spotkała się z szerokim odzewem i zainteresowaniem niemieckiej Polonii. Ponadto, klerycy starali podzielić się z wiernymi świadectwem swojego powołania i pokrótce przybliżyć im odbywaną przez nich formację seminaryjną i zakonną. 

Dla kleryków - przyszłych duszpasterzy emigracyjnej Polonii - akcja powołaniowa była ważnym doświadczeniem pozwalającym zetknąć się z charakterem pracy na emigracji i zapoznać się z codziennym życiem naszych rodaków poza granicami kraju. 

Kończąc zaś naszą obecność w Polskich Misjach Katolickich w Niemczech, nasza wspólnota seminaryjna odwiedziła katedrę w Kolonii.


aktualizowano: 2020-02-14
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone