Aktualności

Aktualności 10 kwietnia 2018 wyświetleń: 640

8 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, śluby wieczyste w naszym zgromadzeniu złożyli klerycy: Michał Armatys, Karol Baj, Roman Melnyk, Maksymilian Ślusarczyk oraz brat Tomasz Dylla

Uroczystość profesji wieczystej w naszym zgromadzeniu odbywa się tradycyjnie w II Niedzielę Wielkanocną, czyli w Święto Miłosierdzia Bożego. W tym roku do złożenia ślubowania przystąpiło czterech kleryków V roku i br. Tomasz, który spędził 5 lat w zakonnym junioracie. Profesję wieczystą złożyli na ręce Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego, ks. Ryszarda Głowackiego SChr, podczas uroczystej Eucharystii. Klęcząc przed ks. Generałem wypowiedzieli tekst ślubowania, a potem odebrali pamiątkowe krzyże. Podczas homilli ks. Generał nawiązał do słów św. Marii Magdaleny z Ewangelii wg św. Jana: "Widziałam Pana i to mi powiedział" (J 20, 18). Neoprofesi "widzieli Pana", poznali Chrystusa, zostali przez Niego powołani i oto dają dowód, że są gotowi świadczyć swoim życiem o Zmartwychwstałym: mówić, co im powiedział. To jest właśnie istotą złożonych ślubów wieczystych: osobista, bliska i żywa znajomość Chrystusa, gotowość do naśladowania Go drogą życia według rad ewangelicznych i gotowość do pracy apostolskiej.

W tym niezwykłym dniu neoprofesom towarzyszyło wielu kapłanów i braci Chrystusowców. Licznie zgromadziły się rodziny, bliscy, przyjaciele. Nie zabrakło też Dobrodziejów i Przyjaciół seminarium, a wśród nich także naszych Podopiecznych, którzy, w ramach akcji opieki nad osobami chorymi, spędzają z nami raz w miesiącu niedzielne przedpołudnie w seminarium. Wszyscy wspólnie modliliśmy się podczas Eucharystii w intencji neoprofesów, a po Mszy św. odbył się uroczysty obiad. O godzinie 15. zebraliśmy się w kaplicy, aby zaśpiewać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Naszym Współbraciom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha św., "mocarnego ducha" apostolskiego, o którym mówił Kardynał Założyciel, Sł. Boży August Hlond, a także opieki Matki Bożej Królowej Towarzystwa Chrystusowego! Szczęść Boże!

aktualizowano: 2018-06-18
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone