Aktualności

Aktualności 3 marca 2018 wyświetleń: 600

3 marca odbył się w Poznaniu Turniej piłkarski o Puchar Rektora WSD Towarzystwa Chrystusowego. Wygrali Misjonarze Świętej Rodziny.

W turnieju zagrało 8 drużyn, prawie 70 piłkarzy: księża, diakoni i klerycy oraz przedstawiciele Polskiej Misji Katolickiej Dusseldorf z duszpasterzem, ks. Łukaszem Kuczyńskim SChr. Spośród drużyn seminaryjnych w turnieju udział wzięli: Towarzystwo Chrystusowe, Towarzystwo Salezjańskie, ASD Poznań, PWSD Gniezno, MWSD Wrocław, Misjonarze Świętej Rodziny i Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Wszyscy rozegrali po trzy mecze grupowe, a potem, systemem pucharowym, odbyły się spotkania ćwierćfinałowe i półfinałowe. W meczu o 3. miejsce spotkali się klerycy z Gniezna i drużyna PMK Dusseldorf. Zwyciężyli piłkarze z Niemiec. Natomiast w finale drużyna Chrystusowców przegrała po zaciętym meczu z Misjonarzami Świętej Rodziny 2:3. Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie, mecze były bardzo emocjonujące i bogate w bramki. Wszystkie drużyny bardzo zaangażowały się w grę; nie zdarzyło się, aby jakiś zespół "przeszedł obok" któregoś z meczów. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i stworzenie wspaniałego widowiska sportowego!

Wysoki poziom piłkarski turnieju podkreślał, zarówno w rozmowach kuluarowych jak i podczas komentarza przez mikrofon, gość specjalny zawodów - Tomasz Wałdoch, były znakomity środkowy obrońca m.in. Górnika Zabrze, VfL Bochum i FC Schalke 04, 74-krotny reprezentant Polski, zdobywca srebrnego medalu olimpijskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 r. oraz uczestnik Mistrzostw Świata w Korei i Japonii w 2002 r. Obecnie - trener w FC Schalke 04, prowadzący specjalny projekt szkolenia młodzieży. Tomasz Wałdoch jest parafianinem prowadzonej przez Chrystusowców PMK Bochum. Po raz pierwszy w życiu został zaproszony na tego typu turniej w takim charakterze, (zwykle uczestniczy w turniejach jako aktywny gracz). Wywiązał się ze swojego zadania znakomicie: pilnie obserwując bramkarzy i piłkarzy, fachowo komentując spotkania, udzielając wielu porad, a w trakcie przerwy w meczach wziął udział w konkursie rzutów karnych, rywalizując z sędzią turnieju - również profesjonalistą w swoim zawodzie, Szymonem Smoczykiem.

Tomasz Wałdoch w trakcie turnieju był cały czas dostępny dla drużyn i publiczności, opowiadał o sobie i swojej karierze, podpisywał karty autografowe. Wybrał też najlepszego bramkarza i piłkarza turnieju, którym osobiście wręczył pamiątkowe statuetki. Królem strzelców turnieju został Wojciech Fertikowski, Misjonarz Świętej Rodziny, który zdobył 11 bramek. Najlepszym bramkarzem zawodów został Łukasz Koziel z drużyny PMK Dusseldorf. Najbardziej wartościowym piłkarzem turnieju wybrany został Łukasz Szymański, kleryk Towarzystwa Chrystusowego, kapitan naszej drużyny. Po zakończeniu turnieju drużyny udały się do seminarium Towarzystwa Chrystusowego na wspólny obiad i modlitwę podczas uroczystych Nieszporów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. W sposób szczególny: Tomaszowi Wałdochowi, Szymonowi Smoczykowi, Ratownikom Medycznym, Dyrekcji i Pracownikom Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej oraz Wolontariuszom. Już dziś zapraszamy za rok!

*  *  *

24 lutego 2018 r. drużyna piłkarska naszego seminarium wzięła także udział w X Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej Halowej w Kielcach, dochodząc do ćwierćfinału zawodów. W Poznaniu i Kielcach drużyna grała w składzie: kl. Łukasz Szymański (kapitan), kl. Piotr Biber (bramkarz),  br. Łukasz Szymanek, kl. Gniewko Dziedzic, kl. Roman Melnyk, kl. Grzegorz Brzozowski-Zabost, kl. Chris Czapla (tylko Kielce), kl. Krzysztof de Bruijn (tylko Poznań).

aktualizowano: 2018-05-04
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone