Aktualności

Aktualności 25 listopada 2018 wyświetleń: 479

25 listopada obchodziliśmy święto tytularne Towarzystwa Chrystusowego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Od czwartku, 22 listopada, przygotowywaliśmy się modlitewnie do przeżycia uroczystości tytularnej naszego Zgromadzenia - Chrystusa Króla Wszechświata. W niedzielę, 25 listopada spotkaliśmy się przy ołtarzu na uroczystej celebracji, a potem wszyscy zaproszeni goście obejrzeli spektakl okolicznościowy, przygotowany przez nas, kleryków.

Tradycyjne triduum trwało od czwartku do soboty. Miało charakter rekolekcji, dni skupienia, z konferencjami, które głosił ks. dr Paweł Jasina SChr, prefekt naszego Seminarium. Podczas codziennych Eucharystii oraz modlitw Liturgią Godzin, głosił słowo Boże, bogato prezentując naukę naszego Założyciela, kard. Augusta Hlonda. Natomiast w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata zebraliśmy się wraz z szacownym gronem zaproszonych gości - przyjaciół Towarzystwa Chrystusowego, przy ołtarzu Pańskim na uroczystej celebracji. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Krzysztof Swół CR, prowincjał polskiej prowincji zgromadzenia Ojców Zmartwychwstańców.

Po uroczystej Mszy św. udaliśmy się do auli seminaryjnej na okolicznościowy spektakl, który przygotowaliśmy wszyscy pod przewodnictwem kleryków V kursu. Przedstawienie "Oto Bóg królował z drzewa", które traktowało o codziennej walce duchowej, oparte zostało na autentycznych tekstach wierszy i modlitw polskich emigrantów. Im też dedykowaliśmy to przedstawienie, powierzając ich na końcu przedstawienia Chrystusowi Królowi w słowach modlitwy, którą codziennie wypowiadają Chrystusowcy na całym świecie: "Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki (...)". Puenta spektaklu wybrzmiała w słowach wiersza/modlitwy francuskiego filozofa o. Pierre'a Theilarda de Chardin SJ, pt. "Cierpliwie zaufaj": "Tylko Bóg może powiedzieć czym będzie nowy duch, który stopniowo kształtuje się w tobie. Uwierz Panu, że Jego dłonie prowadzą cię i przyjmij lęk przed poczuciem, że trwasz w zawieszeniu wciąż niedoskonały". Przedstawienie przyjęto z aplausem. Po akademii odbył się uroczysty obiad.

aktualizowano: 2019-03-11
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone