Aktualności

Aktualności 6 marca 2019 wyświetleń: 518

2 marca odbył się VI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Rektora WSD Towarzystwa Chrystusowego

To już szósta edycja popularnego turnieju piłkarskiego, w którym biorą udział zespoły zaprzyjaźnionych seminariów duchownych oraz drużyny polonijne z naszych parafii. Organizujemy go z coraz lepszym skutkiem i choć w tym roku nie udało się naszej drużynie zagrać w finale, doceniono nas za organizację, atmosferę i wysoki poziom piłkarski rozegranych zawodów. W sobotę, 2 marca, w rozgrywkach halowych wzięło udział 8 drużyn:
- Archidiecezjalne Seminarium Duchowne z Poznania
- Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne z Gniezna
- Wyższe Seminarium Duchowne z Bydgoszczy
- WSD Towarzystwa Salezjańskiego z Lądu nad Wartą
- WSD Towarzystwa Chrystusowego z Poznania
- Drużyna Parafii p. w. św. Jadwigi Królowej Poznań Umultowo (gospodarze turnieju)
- Polska Misja Katolicka Dusseldorf (drużyna polonijna z parafii Chrystusowców)
- Polska Misja Katolicka Bochum (drużyna polonijna z parafii Chrystusowców).

Zespół z Bochum poprowadził gość specjalny turnieju, nasz parafianin, Tomasz Wałdoch, były obrońca m.in. Górnika Zabrze, VfL Bochum i Schalke 04 Gelsenkirchen, 74-krotny reprezentant Polski, zdobywca srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 r., dwukrotny zdobywca Pucharu Niemiec. W ubiegłym roku wystąpił w roli gościa, obserwatora, komentatora i eksperta, który wybierał najlepszych graczy turnieju. W tym roku sam przywiózł swoją drużynę, naprawdę mocną ekipę, która wygrała nasz turniej, choć ledwie o włos, bo dopiero w rzutach karnych pokonując świetnie grających kleryków z Towarzystwa Salezjańskiego. W meczu o 3. miejsce klerycy poznańskiego seminarium diecezjalnego - nasi bracia zza ulicy - pokonali kleryków diecezjalnych seminarium gnieźnieńskiego. Podczas turnieju wyłoniono też najlepszych graczy: bramkarza (Sławomir Jędrzejowski z PMK Bochum) i MVP (Andrzej Suseł SDB z Towarzystwa Salezjańskiego). Królem strzelców zawodów został ks. Paweł Jasina SChr, prefekt naszego seminarium, który strzelił 6 bramek dla naszej drużyny. To taki nasz mały organizatorski sportowy akcent.

Gospodarzem turnieju była parafia p. w. św. Królowej Jadwigi z Poznania Umultowa, ponieważ zawody rozgrywane były w nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 93 w Umultowie. Pomysł i pomoc w organizacji zawdzięczamy ks. Proboszczowi Zbigniewowi Reguckiemu SChr. Parafianie z Umultowa dopomogli w produkcji pamiątkowych medali, obdarowali uczestników turnieju pysznymi pączkami, a ks. Proboszcz był z nami przez całe zawody, otwierał turniej, wraz z ks. Rektorem Andrzejem Łysym SChr wręczał nagrody, brał udział w wyborze najlepszych graczy i wspierał nas przez cały czas przy tym przedsięwzięciu. Bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę. Serdecznie dziękujemy też dyrekcji Szkoły Podstawowej - to była prawdziwa przyjemność gościć w Waszych murach!

Po zakończeniu turnieju zaprosiliśmy uczestników do Domu Głównego, gdzie we wspaniałej, rodzinnej atmosferze zjedliśmy obiadokolację, wypiliśmy kawę i zakończyliśmy cały dzień wspólną modlitwą brewiarzową - uroczystymi Nieszporami. Bardzo się cieszymy z tego sportowego i braterskiego wydarzenia. Poczucie wspólnoty i zadowolenie uczestników motywuje nas do organizacji turnieju w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że do tego czasu poprawimy też wyniki sportowe. Sędzia zawodów, Szymon Smoczyk, licencjonowany profesjonalista, który widział już wiele takich imprez, sędziował też nasz ubiegłoroczny turniej - powiedział, że w tym roku był bardzo wysoki poziom sportowy. Duże wrażenie zrobił też na nim bardzo zacięty, ale widowiskowy finał i grające w nim drużyny Salezjanów i Bochum, (ekipa Bochum wystąpiła w oryginalnych koszulkach Schalke 04). Liczymy, że w przyszłości uda nam się ściągnąć więcej drużyn polonijnych z naszych parafii z całego świata. Serdecznie dziękujemy wszystkich uczestnikom i zapraszamy za rok!

aktualizowano: 2019-05-08
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone